pilka0862_6017601564569337250_o

Roztocze Narol z awansem do okręgówki!

W niedzielę 4 czerwca, dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, fani lubaczowskiej A klasy poznali oficjalnie drużynę, która wywalczyła awans do klasy okręgowej.

Po dwóch sezonach spędzonych w A klasie, po spadku z klasy okręgowej w 2013/14 do grona „V” ligowców, powraca Roztocze Narol! Zawodnicy z Roztocza występowali już w „V” lidze w ostatnich 13 latach aż siedmiokrotnie! Najbardziej owocne sezony w klasie okręgowej zawodnicy z Narola przeżywali od sezonu 2003/04 do 2007 r. kiedy to występowali na tym samym szczeblu przez 4 sezony. Podopieczni Daniela Halasa, który zespół przejął w połowie sezonu, poprawili skuteczność oraz wytrzymałość fizyczną. Wieloletni prezes klubu, Wiesław Zdybek, w tym sezonie postanowił budować „trzon” zespołu z wychowanków klubu, co przyniosło oczekiwany rezultat w postaci mistrzostwa ligi.

Najważniejszymi postaciami w układance Halasa są najbardziej doświadczeni w barwach MKS-u: Maciej Zdybek, Mirosław Banaś oraz bardzo skuteczny napastnik w rundzie wiosennej Mateusz Gałka. Natomiast najlepszym strzelcem zespołu z 16 trafieniami pozostaje Ihor Dmytruk, który niestety dla sympatyków Roztocze odszedł z klubu w przerwie zimowej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *