crf_publika_EwelinaWojcik_MFK-6

Byle do sierpnia – Cieszanów Rock Festiwal

O Cieszanów Rock Festiwal już krążą legendy. Za nami ósma edycja festiwalu określanego Podkarpackim Woodstockiem. W dniach 19-20 sierpnia, od czwartku do niedzieli, na dwóch scenach zobaczyliśmy gwiazdy polskiej i światowej sceny rockowej.

O gustach się nie dyskutuje

Program każdej edycji stanowi wypadkową oczekiwań fanów festiwalu, indywidualnych planów organizatorów i koncertowych możliwości upatrzonych zespołów. Zazwyczaj udaje się stworzyć pewien kompromis. W tym roku wystąpili m.in. Pidżama Porno, Jelonek, Voo Voo, Waglewski Fisz Emade, Fisz Emade Tworzywo, Ørganek, Koniec Świata, Happysad, Ga-Ga/Zielone Żabki, Podwórkowi Chuligani, Bednarek, Kobranocka i The Bartenders, Kabanos, Corruption, Riverside, Therion.

Wybór to zawsze jest trochę autorska decyzja i odpowiedzialność, którą biorą na siebie organizatorzy. Prezentacja kolejnych artystów spotyka się z przeróżnymi reakcjami. Opinie odbiorców płynnie przechodzą od skrajnego zachwytu po skrajne rozczarowanie. Jedno jest pewne. Młodzi ludzie z całej Polski zjeżdżają całymi pielgrzymkami rozerwać się i przy okazji poznać naszą część Roztocza. Dla nas to doskonała okazja to promocji, a dla miejscowych także okazja do dodatkowego zarobku.

Prestiż niesie konsekwencje

CRF już dawno nie jest imprezą lokalną. Dla nas to dobrze, że sięga dużo dalej nawet niż granice województwa. To co oferują organizatorzy – muzyka, miejsce, jedzenie, zorganizowany czas z pewnością trafia do młodych. Niektórzy narzekają na ceny, ale prawda jest taka, że organizacja imprezy na takim poziomie musi kosztować. Czym zaskoczy nas Cieszanów Rock Festiwal 2018? Tego jeszcze nie wiemy, ale już odliczamy dni… byle do sierpnia!

JZ, HP, Fot. Artur Rawicz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *