wielkie_czypiknik-ogrodowy-dps-0816

„Piknik Ogrodowy” w Wielkich Oczach

Z okazji 35 lat współpracy z holenderską Fundacją Pomocy Dzieciom w Polsce w Wielkich Oczach zorganizowano „Piknik Ogrodowy”. Uroczystość była także okazją do zakończenia trwającego od 2014 roku projektu „Ogród terapeutyczny dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wielkich Oczach” realizowanego dzięki wsparciu holenderskiej Fundacji Lamoli.

Spotkanie rozpoczęło się 9 września mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie wszyscy udali się do miejscowego Centrum Kultury, gdzie podsumowano projekt realizowany przez minione 3 lata.

Założyć ogród to wierzyć w jutro – tymi słowami dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Wielkich Oczach s. Barbara Rzońca wyraziła swoją wdzięczność za zaangażowanie bardzo wielu ludzi, którzy wspierali działania nie tylko finansowo. Sukces był budowany stopniowo, codziennie małymi krokami i z entuzjazmem, również dzięki wytrwałej pracy mieszkańców domu. Działania podsumowali także: s. Cecylia – była dyrektor domu, która jako pierwsza podjęła trud i rozpoczęła projekt, przedstawiciele Fundacji Pomocy Dzieciom w Polsce oraz Fundacji Lamoli, przedstawiciel Grona Pedagogicznego Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie/filia Wielkie Oczy, a także Harry Kaatman – koordynator prac w ogrodzie. W Pikniku udział wzięli także Matka Generalna s. Ezechiela Ściskała wraz z współsiostrami Zgromadzenia Sióstr św. Karola Boromeusza, przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej w Rzeszowie, przedstawiciele powiatu lubaczowskiego.

Część oficjalna zakończyła się wykonaniem programu artystycznego o tematyce „Jesienno-ogrodowej” przez mieszkańców DPS w Wielkich Oczach. Przecięto także wstęgi będące symbolicznym aktem otwarcia Ogrodu. W dalszej części programu uczestnicy bawili się wraz z Agatą Rymarowicz, która ze swoim zespołem zagrała okazjonalny koncert w klimacie bieszczadzkim. Wstąpił także Zespół Pieśni i Tańca „Kresy” z Gminy Lubaczów. Zwieńczeniem festynu była zabawa taneczna, którą uświetnił zespół Magic Time.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *