sport_bieganie21743666_903593599792140_7362911376524950002_o

Wybiegali 149 posiłków dla potrzebujących dzieci

„Pomagamy z każdym krokiem” – pod takim hasłem odbył się sobotni 3 PKO Bieg Charytatywny w Rzeszowie. Wśród 12 lokalizacji w Polsce, Rzeszów zajął II miejsce, ustępując jedynie Bydgoszczy, gdzie wzięło udział o 5 sztafet więcej.

Biegacze Akademii Sportu w Lubaczowie mają również swój udział w tym sukcesie. Nasze cztery grupy wybiegały w sumie 149 posiłków dla potrzebujących dzieci. Niesamowite emocje towarzyszyły uczestnikom, wszyscy bardzo zaangażowani, każdy chciał dać z siebie jak najwięcej. Wszystkim przyświecał jeden cel – każde pokonane kolejne okrążenie przeliczane jest na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszego regionu.

Ambasadorem akcji była m.in. tyczkarka Anna Rogowska i pływak Paweł Korzeniowski. Takie inicjatywy łączą ludzi, po takim biegu czujemy radość.

3 PKO Bieg Charytatywny został przeprowadzony na stadionach w 12 lokalizacjach w Polsce. Aktywność biegaczy biorących udział w Biegu zostanie przeliczona na złotówki, a uzyskana w ten sposób kwota przekazana będzie przez Fundację PKO Banku Polskiego dla potrzebujących dzieci z ubogich rodzin w 12 województwach, w których odbył się Bieg. Kwota, którą Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny wynosi maksymalnie 50 tys. zł na każdą lokalizację, a jej ostateczna wysokość uzależniona jest od liczby pokonanych przez drużyny okrążeń.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *