majdan_k

Lubaczowianin pokieruje ogólnopolskim branżowym serwisem internetowym!

Od grudnia funkcję redaktora naczelnego serwisu INNpoland.pl będzie pełnił Krzysztof Majdan.

Na stanowisku redaktora naczelnego Krzysztof Majdan zastąpi Nino Dżikiję, która przeszła do Wirtualnej Polski. Jako redaktor naczelny INNpoland.pl Krzysztof Majdan będzie zarządzał redakcją serwisu oraz odpowiadał za jego rozwój.

Moją ambicją jest uczynić go jeszcze lepszym. Jestem człowiekiem technologii, dlatego zamierzam zwiększyć liczbę artykułów o tej tematyce, nie zapominając jednocześnie o fundamencie serwisu, jakim są treści biznesowe i start up-owe – zapowiada

ZL: Jak został pan dziennikarzem?

KM: Wybór takiej drogi zawodowej to efekt świetnej rady, jakiej kiedyś udzielił mi ojciec. Gdy jako młodzieniec miotałem się pomiędzy wyborem jednej czy drugiej ścieżki zawodowej, on powiedział, bym robił to, co lubię. Jednocześnie nigdy nie próbował zrobić ze mnie kogoś w rodzaju kontynuatora jego własnego zawodu, stąd dysponowałem pełną autonomią w tym zakresie. Po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że lubię pisać i wziąłem się do pracy.

ZL Jak przebiegała Pana kariera zawodowa?

KM: Uczyłem się od najlepszych redaktorów z dużych, ogólnopolskich redakcji. Pisałem w „Dzienniku Gazecie Prawnej” i „Gazecie Wyborczej”, a ostatnio w „Business Insider Polska”. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Muszę jednak przyznać, że faktyczna praca w mediach ma niewiele wspólnego z dziecięcym wyobrażeniem o tym zawodzie.

ZL: Zaglądasz do Lubaczowa, interesujesz się sprawami naszej społeczności?

KM: Mimo że od lat mieszkam w Warszawie i związałem się z tym miastem, kilka razy w roku wracam do Lubaczowa. Interesuję się jego sprawami. Nigdy nie zapomniałem o korzeniach i nigdy ich nie ukrywałem. To pozwala mi zachować zdrową perspektywę, nie oderwać się od rzeczywistości.

Krzysztof Majdan
 jest absolwentem Szkoły Podstawowej Nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie, Publicznego Gimnazjum im. Przemysława Inglota nr 1 w Lubaczowie i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. Ukończył studia licencjackie z socjologii na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

HP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *