nalesniki289851389_25655500793364358_o

Naleśniki jak z bajki, czyli malowanie na patelni

Naleśniki to bardzo popularne danie, chyba nie ma osoby, która by ich nie lubiła. Uwielbiane są nie tylko w Polsce, ale także we Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Zachwycają różnorodnymi nutami smaków – nadzieniem czekoladowym, z konfitury, szpinaku. Ale czy ktoś słyszał o placku z wizerunkiem Myszki Miki, Kaczora Donalda, Michała Szpaka czy Maryli Rodowicz?

Nietypowe naleśniki tworzy Jacek Bundyra, 26-latek z Cieszanowa. Na jego kanale na YouTube podglądnąć można połączenie jego dwóch pasji – miłości do gotowania i zacięcie artystyczne, czyli tzw. pancake art.

W wykonaniu Jacka Bundyry na placku może znaleźć się wszystko, co tylko zdoła sobie wyobrazić. „Zjadalny” obraz powstaje przy użyciu barwników spożywczych i nieco gęstszego ciasta na naleśniki. Na patelni znalazły się już wizerunki znanych osób, karykatury i postaci z bajek. Usmażenie takiego niesamowitego naleśnika zajmuje sporo czasu, bo czasami nawet do 1,5 godziny, ale efekt jest niezwykły. Szkoda tylko, że to hobby jest mało trwałe, bo wszystkie naleśniki i tak trafiają na talerz.

W programie „Pytanie na Śniadanie” Jacek Bundyra przygotował naleśnik dla Maryli Rodowicz z okazji Jubileuszu 50 lat na scenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *