horyniec22538186_1080095485427051_1912589836_n

Nietypowa ścianka w pokoju Krystiana Zaborniaka

Od 10 lat jeździ na rajdy i zbiera autografy kierowców. Swoje zbiory umieścił na ściance, która jest jedyną w Polsce, tak dużą ekspozycją z podpisami czołowych polskich i zagranicznych kierowców wyścigowych. Autorem tego dzieła jest mieszkający w Puchaczach (gmina Horyniec-Zdrój) Krystian Zaborniak.

Pomysł stworzenia takiej unikatowej ścianki zrodził się 2 lata temu. Zakończenie prac odwlekane było ze względów finansowych, braku czasu i przyczyn technicznych. Dość długo trzeba było czekać na realizację niektórych opraw, bo nie wszystkie zdjęcia mają typowe wymiary, a każde z nich jest w antyramce. Własna praca, nakłady finansowe, ale przede wszystkim pomoc przyjaciół doprowadziły do sfinalizowania marzenia.

Ścianka składa się ze 160 zdjęć i ponad 150 autografów, m.in. Roberta Kubicy, Kajetana Kajetanowicza, Krzysztofa Hołowczyca, czterokrotnego mistrza świata WRC Sebastiana Ogiera, Jari Matti Latvala, Grzegorza Grzyba, Madsa Ozberga, Daniela „Dani” Sordo Castillo, Zbigniewa Gabrysia, Petera Solbera, Michała Kościuszko, Bryana Boffiera, Wojtka Chuchala i wielu innych.

Krzysztof Zaborniak, mimo tak pokaźnych zbiorów, deklaruje, że nadal będzie oddawać się swojej pasji i co jakiś czas będzie dorzucał coś do zbiorów. Wielkim marzeniem dla kolekcjonera jest zdobycie dwóch autografów.

Jednego już nie zdobędę, ale mam nadzieję, że uda mi się go kupić. Chodzi o autograf śp. Mariana Bublewicza, Wicemistrza Europy i siedmiokrotnego Mistrza Polski w rajdach samochodowych. Chciałbym mieć także autograf Sebastiana Loeba, ale też się nie da go zdobyć. Wysyłałem dużo pism i listów, ale niestety, od 2 lat nie otrzymałem odpowiedzi – mówi Krystian Zaborniak.

Niecodzienny pomysł zbierania i eksponowania autografów pozwolił kolekcjonerowi zaistnieć w świecie wyścigów samochodowych.

Dzięki ścianie dostałem propozycję startu w rajdach samochodowych. Mój pierwszy start odbędzie się już 11 listopada, podczas Rajdu Niepodległości w Jaśle, a później zobaczyć mnie będzie można przez cały przyszły sezon w Okręgowych Rajdach Rzeszowskich.

ZL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *