cof

Sprawdziliśmy jak działa Strefa Płatnego Parkowania w Lubaczowie

W trzecim numerze wydania gazety informowaliśmy, że w Lubaczowie pojawiły się parkomaty i zbliża się uruchomienie Strefy Płatnego Parkowania. Teraz, po ruszeniu projektu sprawdzamy jak to wszystko wygląda.

Do tej pory zaparkowanie w centrum Lubaczowa, czy to idąc na zakupy, czy chcąc załatwić jakąś sprawę w urzędzie graniczyło z cudem. Sytuację tę zmieniło funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania. Taką potrzebę sygnalizowali mieszkańcy oraz radni. Głosy te popierali petenci, którzy często przyjeżdżali spoza Lubaczowa, nie mieli gdzie zostawić samochodu, aby spokojnie załatwić urzędowe sprawy. Opłaty za parkowanie miały zachęcić tych, co mieszkają bliżej centrum, do spacerów.

Jednak początki funkcjonowania Strefy nie należały do najłatwiejszych. Kierowcy nie zwracali uwagi na znaki i nie zauważali srebrnych skrzynek ustawionych na środku parkingów. Przechadzając się wzdłuż Strefy rzadkością stawał się widok biletu umieszczonego za przednią szybą samochodu. Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt taką sytuację tłumaczył okresem przejściowym, czyli chwilowym zwolnieniem kierowców od zapłaty mandatów. Większość się obawiała, że to kolejne obietnice bez pokrycia, ale okazało się, że działania były skuteczne. Kilka późniejszych naszych wizyt w Strefie udowodniło, że kierowcy dostosowują się do panujących zasad i widać wykupione bileciki, które pozostawione są w samochodach.

Strefa działa dobrze. Kierowcy z niej korzystają i chwalą sobie takie rozwiązanie, w szczególności, że opłata nie jest wysoka. Może w takiej sytuacji warto pomyśleć o jej powiększeniu?

Opłata za postój samochodu na ul. Legionów i Józefa Piłsudskiego obowiązuje od 15 września 2017 r.
Za godzinę parkowania płacimy 1 zł, a za cały miesiąc – 160.
Parkowanie w Strefie jest płatne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:00.

ZL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *